Profile aluminiowe do taśm LED

Własna produkcja daje nam pewność, że otrzymasz najwyższej jakości profile aluminiowe. Wszystkie zostały zaprojektowane tak, by w połączeniu z taśmami LED tworzyć idealną linię światła. Dzięki temu stają się eleganckim elementem oświetleniowym, nadając każdemu wnętrzu wyjątkowy charakter. Optymalnie dobrane rozmiary oraz funkcjonalność naszych profili pozwalają na szerokie możliwości ich zastosowania. Nasi specjaliści zadbali o każdy detal, by zaoferować Państwu produkt najwyższej jakości.

Bergmen Aluminium

Profile nawierzchniowe i wpustowe

Seria profili o szerokim spektrum zastosowania – w ścianach, meblach, krawędziach blatów lub oświetleniu schodowym.

Profile wpustowe używane są w aplikacjach, w których wykonany został odpowiedni frez lub otwór, w związku z czym często stosowane są w charakterze dekoracyjnym. Montaż wpustowy umożliwia bowiem całkowite zamaskowanie i zlicowanie profilu z powierzchnią montażową, dzięki czemu całość instalacji oświetleniowej prezentuje się wyjątkowo estetycznie.

Profile nawierzchniowe montowane są bez konieczności wykonywania frezów lub specjalnych otworów – najczęściej przy użyciu wkrętów, kleju montażowego, taśmy dwustronnej lub dedykowanych uchwytów. Idealnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy możliwe jest zamontowanie profilu w niewidocznym miejscu, bez konieczności znaczącego naruszania powierzchni montażowej.

Profile kątowe

Seria profili o zastosowaniu zarówno dekoracyjnym, jak i stricte oświetleniowym – w gablotach, witrynach sklepowych, wnękach, meblach i oświetleniu kuchennym. Ich konstrukcja umożliwia ukierunkowanie strumienia świetlnego, dla uzyskania pożądanego efektu, a wraz z odpowiednio dobranymi kloszami pozwala na uzyskanie odpowiedniego wytłumienia, rozproszenia lub skupienia światła LED.

Profile do szkła i profile specjalne

Profile aluminiowe

W naszej ofercie znajdują się również profile do szkła i profile specjalne. Znajdują one zastosowanie w nietypowych aplikacjach, w których wykorzystanie klasycznych profili aluminiowych bywa utrudnione. W przypadku profili do szkła do takich instalacji należą między innymi podświetlenia szklanych półek lub grawerów na płaszczyźnie szyby. Z kolei profile specjalne z powodzeniem mogą być używane jako uchwyty lub drążki, pełnić funkcję radiatora lub oświetlenia przyschodowego, a także sprawdzają się jako profile wielokierunkowe lub do zastosowań giętych.

Jeśli sądzisz, że klasyczne profile aluminiowe mogą nie sprawdzić się w Twoim projekcie – skontaktuj się z nami. Opiekun handlowy przedstawi Ci pełną ofertę profili do nietypowych zastosowań i pomoże Ci znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Stelaże aluminiowe, listwy wpuszczane lub natynkowe – bez względu na to, jakiej nazwy użyjemy, profil do taśmy LED stanowić będzie jeden z podstawowych elementów solidnego, funkcjonalnego systemu oświetleniowego. Dostępne w naszej ofercie profile do LED to elementy łączące najwyższą jakość wykonania, ponadczasowy design oraz doskonałe właściwości techniczne i wytrzymałościowe. To wszystko w połączeniu z uniwersalnym zastosowaniem sprawia, że wybierając dowolny profil pod LED-y z naszej oferty, zyskujesz gwarancję niezawodności i łatwego montażu w przystępnej cenie.

W jakim celu stosuje się profile aluminiowe do LED?

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto zainwestować w tego rodzaju rozwiązania. Przede wszystkim profil do taśmy LED stanowi jej odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego powinien stanowić obowiązkowy element systemu oświetleniowego w łazience, kuchni lub innych „mokrych” pomieszczeniach. Drugim powodem, jest funkcjonalność. Profile aluminiowe do taśm LED odprowadzają na zewnątrz nadmiar ciepła emitowanego przez świecące diody, co zapobiega ich przegrzewaniu się. Wszystko to sprawia, że projektując oświetlenie liniowe z wykorzystaniem taśm LED, warto sięgnąć po wysokiej klasy listwy ochronne, które przedłużą żywotność całej instalacji.

Szeroki wybór profili do taśm od producenta

W bogatej ofercie BERGMEN dostępne są rozwiązania nawierzchniowe, wpustowe, kątowe oraz specjalistyczne profile do szkła i niestandardowej zabudowy. Bez względu na to, czy interesuje Cię instalacja sufitowa, czy chcesz znaleźć odpowiedni profil aluminiowy do podświetlenia mebli czy kabiny prysznicowej, zapewnimy rozwiązania, które precyzyjnie odpowiadają wymogom realizacji domowych oraz przemysłowych.

Najważniejsze zalety profili z aluminium

Produkowane przez BERGMEN listwy montażowe mogą zostać wyposażone w jeden z wielu dostępnych rodzajów klosza (np. mleczny, transparentny, czarny). Wybór odpowiedniego rozwiązania pozwala uzyskać spektakularny efekt estetyczny w momencie wyłączonego światła. Za doskonały przykład niech posłuży tu zastosowanie czarnego profilu PRO-9 w charakterze fugi między płytkami.

Jednocześnie instalacja profili wpuszczanych lub nawierzchniowych daje szereg dodatkowych korzyści, takich jak:

  • możliwość zamaskowania taśm oświetleniowych, co sprzyja zwiększeniu estetyki całej instalacji,
  • uniwersalne zastosowanie, umożliwiające montaż w dowolnym pomieszczeniu i systemie,
  • szeroki wybór dostępnych rozwiązań, pozwalający wykorzystywać listwy instalacyjne przy najbardziej niestandardowych projektach,
  • bardzo łatwy montaż, zarówno na ścianie, suficie, jak i na innej powierzchni.

Profil LED do łazienki i sufitu podwieszanego

Oferujemy szeroki wybór modeli dedykowanych sufitom podwieszanym. Listwa sufitowa to rozwiązanie, na które warto się zdecydować nie tylko z uwagi na fakt, iż świecąca taśma LED wydziela ciepło. Zamknięcie obudowanej transparentnym kloszem taśmy w specjalnej rynnie zapewni efekt rozproszonego światła, co znacznie poprawi widoczność w pomieszczeniach.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących profili aluminiowych pod oświetlenie LED. Służymy swoim doświadczeniem oraz doradztwem, pomagając dobrać odpowiedni profil sufitowy, wpuszczany lub nawierzchniowy. Dostarczamy rozwiązania, pozwalające projektować funkcjonalne, wydajne, estetyczne i trwałe oświetlenia wnętrz oraz rozmaitych konstrukcji.

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ

W czym możemy Ci pomóc?
Daj znać, a napiszemy do Ciebie lub zadzwonimy – jak wolisz!

    ODEZWIJ SIĘ DO NAS