podświetlenie
Najwęższy profil aluminiowy do taśm LED

Chociaż wydawać by się mogło, że dobre oświetlenie zależy wyłącznie od źródła światła (odpowiedniej żarówki, mocy oświetlacza czy właściwie dobranej barwy taśmy LED), to nie możemy zapominać o roli, jaką pełni umowna “podstawa” dla owego źródła. Krótko mówiąc – to, w czym zamontowana jest żarówka lub dioda LED również ma niebagatelne znaczenie. I choć czasami chodzi wyłącznie o pasujący do wystroju design lampy lub żyrandola, to sprawa nie jest taka oczywista, gdy w grę wchodzi taśma LED i profil aluminiowy. Już wyjaśniamy o co chodzi!

podświetlane szafki

Dzięki ciągłemu postępowi technologicznemu oświetlenie przebyło przez lata bardzo ciekawą drogę. Przykładowo – kiedyś ozdobna funkcja lampy wydawała się oczywista. Nasze źródło światła musiało być ładne i cieszące oko, a stylem pasować do wystroju, ponieważ… nie było możliwości go ukryć. Ze względu na ograniczenia związane z rozmiarem i pracą żarówek oczywistym było, że lampę znajdziemy pod sufitem, z reguły na środku pomieszczenia, co czyniło ją elementem dekoracyjnym widocznym dla każdego, kto w owym pomieszczeniu przebywał. Jednak wraz z rozwojem technologii reguły gry stopniowo ulegały zmianie – najpierw ze względu na miniaturyzację, a w końcu przez pojawienie się diody LED.

podświetlane łóżko

Wszystko to dlatego, że kiedy okazało się, że malutkie punkciki diod LED są w stanie spełniać rolę wydajnego i efektywnego źródła światła, przed projektantami i architektami wnętrz pojawiły się całkiem nowe możliwości aranżacyjne. Zniknęła konieczność godzenia się z widokiem lampy w widocznym miejscu, a pojawiła się możliwość ukrycia źródła światła i podziwiania samego efektu oświetleniowego. Światło, zgodnie z oczekiwaniami, zaczęło akcentować oświetlane elementy wystroju lub pomieszczenia, bez odwracania od nich uwagi formą lub kształtem lampy. Taśmy LED, stanowiące absolutną podstawę dla dekoracyjnego oświetlenia ledowego, można przecież pomysłowo ukryć niemal wszędzie, co daje nam ogromne pole do popisu i bezpośrednio sprowadza do najczęściej wykorzystywanego do ich montażu elementu – profilu aluminiowego.

profil aluminiowy

W ofercie Bergmen znajdują się profile różnego typu, odpowiednie do niemal każdego projektu oświetleniowego, związanego z montażem taśmy LED. Przyjęty podział obejmuje zarówno profile nawierzchniowe, jak i te przeznaczone do montażu wpustowego, a także profile kątowe, do szkła i te, których zastosowanie określane jest mianem „specjalnego”. Na całą ofertę możecie zerknąć tutaj. Dziś chcielibyśmy się jednak skupić na konkretnym profilu: Bergmen PRO-9 Nano. Jest to najwęższy profil aluminiowy dostępny na rynku – jego szerokość to zaledwie 5 mm! Oczywiście tak wąski profil nie miałby racji bytu bez specjalnie przystosowanych do niego taśm LED, dlatego PRO-9 Nano jest kompatybilny z dedykowanymi do niego taśmami Lestra Nano 2 mm i Lestra Nano 3 mm. Całość pozwala na uzyskanie wyjątkowo wąskiej, eleganckiej linii światła.

podświetlane szafki

Tym samym profil PRO-9 Nano jest rekomendowany do szerokiego spektrum podświetleń architektonicznych oraz dedykowany w szczególności projektantom wnętrz i architektom. Dzięki swojej niewielkiej szerokości idealnie sprawdzi się jako podstawa dla źródeł światła przy podświetleniu szafek kuchennych, blatów, półek i szaf, a także podwieszanych sufitów, podłóg, schodów i barierek. Ciekawym zastosowaniem jest także montaż pomiędzy płytkami, w charakterze fugi, co pozwala na uzyskanie w kuchni lub łazience ciekawego i świetnie wyglądającego efektu.

podświetlane schody

Dzięki produkcji własnej w Bergmen mamy pewność, że możemy oferować profile aluminiowe najwyższej jakości, idealnie dopasowane do naszych taśm LED, o przemyślanych detalach i funkcjonalności. Nie inaczej jest w przypadku PRO-9 Nano – to produkt, którego możliwości zastosowania nie ogranicza niemal nic, poza ludzką wyobraźnią, dlatego zadbaliśmy o każdy szczegół – od wykonania z anodowanego aluminium, po komplet dedykowanych akcesoriów: zaślepek, uchwytów montażowych i poliwęglanowego klosza. Zdajemy sobie sprawę z tego, że poprzez mnogość zastosowań jest to profil stosowany w projektach indywidualnych, „szytych na miarę”, dlatego też na życzenie naszych klientów nasze profile aluminiowe docinamy na wymiar, przygotowujemy gotowe zestawy oświetleniowe (profil + taśma LED + akcesoria), a także świadczymy usługi projektowe, by nasze oświetlenie dopasować do osobistych potrzeb zamawiającego. Tutaj możecie przeczytać kilka słów o naszych usługach. Olbrzymia popularność profilu PRO-9 Nano i setki zrealizowanych z jego użyciem inicjatyw pozwalają nam wierzyć, że jest to rozwiązanie, które jeszcze nie raz nas pozytywnie zaskoczy.

Może właśnie przy Twoim projekcie?

profil aluminiowy
podświetlane łóżko
profil aluminiowy
podświetlane schody