podświetlenie elewacji1
Interesujące podświetlenie elewacji

O tym jak wiele w postrzeganiu budynku może zmienić dobrze wykonana elewacja nie trzeba nikogo przekonywać. Najzwyczajniej w świecie – jak cię widzą, tak cię piszą. I jest to zasada, o której bez wątpienia muszą pamiętać wszyscy zarządzający tzw. budynkami użyteczności publicznej – od administracji czy sądownictwa, po gastronomię, turystykę czy obsługę pasażerską. Wszędzie tam, gdzie do budynku w jakiś sposób zapraszane są osoby z zewnątrz, ma znaczenie to, jak ów się prezentuje. W przypadku takich biznesów jak hotel, restauracja, sklep czy obiekt sportowy jest to wręcz znaczenie fundamentalne, bo na tej podstawie potencjalny gość może dokonać wyboru czy skorzysta z naszych usług i zostawi u nas swoje pieniądze. Może się wydawać, że zasada ta nie obowiązuje gdy mówimy o domach prywatnych – a jednak, każdemu z nas chyba zależy na estetycznym wyglądzie własnej posiadłości. Dlatego dziś na tapecie ląduje podświetlenie elewacji i kwestia oświetlenia budynków. Mamy na ten temat coś do powiedzenia!

podswietlenie elewacji 2

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie jaką rolę w naszym projekcie ma pełnić światło. Może być przecież tak, że zależy nam wyłącznie na wydobyciu oryginalnej elewacji z mroku, na przykład po zachodzie słońca. W takim przypadku świetnie sprawdzą się oświetlacze LED, a więc produkty rekomendowane m.in. właśnie do iluminacji architektonicznych. W naszej ofercie znajdziecie aż 10 różnych serii oświetlaczy, różniących się wyglądem i parametrami – od linii kompaktowych Visio, Hadi czy Kronos Slim, po potężne serie Nord i Alt. Zakres mocy? Od 10 W w najmniejszych modelach, do nawet 1200 W, przekładających się na 148 000 lumenów!

podswietlenie elewacji 3

Jeśli natomiast interesuje Was wykorzystanie oświetlenia do „podrasowania” wyglądu elewacji – koniecznie musicie zwrócić uwagę na system BERGMEN® Light-Edge i rodzinę BERGMEN® Neon Flex. Co kryje się pod tymi nazwami?

Light-Edge to nic innego jak nowoczesny zamiennik klasycznych neonówsystem konturowo-krawędziowy oparty na poliwęglanowych otokach i wbudowanym źródle światła LED. Gwarantuje wysoki stopień ochrony IP, pełną paletę barw (łącznie z wersją RGB) i szeroką gamę dostępnych akcesoriów, co pozwala na budowę dowolnych form liniowych, również w miejscach narażonych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Najczęściej stosowany jest w podświetleniach stacji benzynowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się formą i podświetlać także inne, dowolne bryły architektoniczne. W naszej ofercie znaleźć możecie dwie wersje: standardową, o przekroju 25 mm i wariant Plus, o średnicy 55 mm.

podswietlenie stacji

Neon Flex z kolei pozwoli Wam na zabawę kształtem. To giętka, silikonowa konstrukcja, która podobnie jak Light-Edge stanowi zamiennik neonów, ale w odróżnieniu od nich – daje się kształtować i wyginać. Jednolita barwa światła sprawia, że Neon Flex jest niezastąpiony przy tworzeniu wymyślnych wzorów, napisów i logotypów. Dzięki bardzo wysokiej szczelności (IP67) i wyjątkowo wytrzymałej strukturze znajduje także szerokie zastosowanie w budownictwie, gdzie służy jako element funkcjonalny i dekoracyjny. W ofercie BERGMEN® znajdziecie aż 9 wariantów tego produktu, różniących się kształtem, sekcją cięcia, strumieniem świetlnym, promieniem gięcia i rodzajami zastosowania, a także, oczywiście, kolorem silikonu.

podswietlenie statku

Przy tak szerokiej ofercie i produktach, które zostały zaprojektowane stricte pod kątem „dopieszczania” rozmaitych projektów architektonicznych nic nie stoi na przeszkodzie, by elewacja budynku przyciągała wzrok również (a może zwłaszcza) po zmroku. Możecie stworzyć taki projekt, jaki tylko przyjdzie Wam do głowy, a w BERGMEN® zawsze chętnie pomożemy dobrać do niego właściwe produkty i sprawimy, że zachwyci estetyką i wyjątkowym designem.

podswietlenie mostu
Oświetlacze LEDLight-EdgeNeon FlexKontakt