Plafony LED

Plafony-LED

Plafony LED to grupa produktów o uniwersalnym zastosowaniu zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach budynków. Reprezentuje ją kilka serii zróżnicowanych pod względem przeznaczenia, funkcji oraz ceny – dedykowanych zarówno dla projektów inwestycyjnych wymagających wysokich parametrów świetlnych i wieloletnich gwarancji, jak i ekonomicznych rozwiązań bazujących na atrakcyjnej cenie.

Wybierz serię

Seria CedraSeria CeresSeria CilleSeria PlanoSeria Moon

Seria Cedra

Profesjonalna seria plafonów LED o nowoczesnym wzornictwie i podwyższonym stopniu ochrony przed wnikaniem pyłu i wody IP54, umożliwiającym zastosowanie serii w wielu pomieszczeniach, nawet tych narażonych na działanie wilgoci. Kompaktowe wymiary, wysoka wytrzymałość obudowy oraz jednolita emisja światła na całej powierzchni umożliwiają zastosowanie serii na najbardziej wymagających realizacjach.

Seria Ceres

Ekonomiczna seria plafonów LED o nowoczesnym wzornictwie i kompaktowych wymiarach, dedykowana do pomieszczeń wymagających podwyższonego i wysokiego stopnia ochrony przed wnikaniem pyłów i wody. Solidna konstrukcja z poliwęglanu, klosz gwarantujący równomierne rozproszenie światła i wbudowane zasilacze o wysokiej sprawności, gwarantują bardzo dobry stosunek jakości do oferowanej ceny.

Seria Cille

Seria uniwersalnych, ekonomicznych plafonów LED montowanych natynkowo, o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Wielozadaniowość, wbudowany zasilacz o wysokiej sprawności, łatwość instalacji i szeroki kąt świecenia umożliwiają zastosowanie serii Cille w wielu prostych realizacjach, niewymagających długich gwarancji i wysokiego strumienia świetlnego.

Seria Plano

Seria uniwersalnych, wielozadaniowych plafonów LED montowanych zarówno podtynkowo jak i natynkowo, o dobrych parametrach świetlnych i atrakcyjnej cenie. Duża funkcjonalność, kompaktowe wymiary, łatwość instalacji i równomierna emisja światła pozwalają na zastosowanie serii Plano w wielu realizacjach – głównie biurowych, hotelowych czy domowych.

Seria Moon

Seria ekonomicznych, wielozadaniowych plafonów o różnych wariantach skuteczności świetlnej i funkcjonalności do wyboru.

Szeroka gama dostępnych w ofercie BERGMEN produktów sprawia, że projektowanie oświetlenia w domu, biurze lub dowolnym, innym pomieszczeniu dostarczy mnóstwa satysfakcji. Sufitowe plafony LED, które proponujemy, pozwolą idealnie dopasować wymagane parametry światła, odpowiadając zarazem na najbardziej wygórowane oczekiwania w zakresie estetyki.

Jaki plafon sufitowy wybrać?

Bogata oferta opraw sufitowych oraz ściennych, którą przygotowaliśmy w tej kategorii stanowi najlepszy dowód na to, że kształt plafonu LED nie musi sprowadzać się jedynie do tradycyjnego koła. Jeśli poszukujesz bardziej charakterystycznych akcentów, sprawdź serię produktów Ceres, obejmującą zarówno klasyczne, okrągłe oprawy, jak i plafony sufitowe LED w kształcie kwadratu, prostokąta, a nawet owalne.

W naszej starannie wyselekcjonowanej kolekcji posiadamy także rozwiązania do zastosowań zewnętrznych. Jeśli chodzi o plafon LED sufitowy lub ścienny do otwartych przestrzeni, takich jak wiata, garaż czy altana, niezbędne będą produkty o podwyższonym stopniu ochrony. Najlepszym rozwiązaniem okazują się oczywiście modele oznaczone symbolem IP65, gwarantujące wysoki poziom zabezpieczenia przed przedostaniem się do wewnątrz wilgoci, kurzu, pyłów oraz innych zanieczyszczeń.

Energooszczędne plafony LED

Obecnie, biorąc pod uwagę rosnące ceny energii oraz nacisk na jak najmniejsze zanieczyszczenie środowiska, jednym z kluczowych kryteriów przy wyborze oświetlenia staje się jego energooszczędność. Trudno pod tym względem wskazać rozwiązanie efektywniejsze niż plafon LED, który oprócz atrakcyjnego designu i bardzo długiej żywotności, wyróżnia się również niskim zużyciem prądu. Niewielki pobór staje się istotny zwłaszcza przy projektowaniu oświetlenia w dużym domu lub obiekcie firmowym. Zastąpienie wszystkich tradycyjnych źródeł światła przez energooszczędne, nowoczesne oprawy ledowe pozwala wygenerować istotne oszczędności, obniżając wysokość rachunków za prąd nawet o kilkadziesiąt procent w skali roku.

Idealne do salonu i innych pomieszczeń

Gdzie sprawdzą się plafony sufitowe zasilane światłem LED? Odpowiedź na to pytanie trudno zamknąć w jednym zdaniu. Te nowoczesne oprawy oświetleniowe, montowane bezpośrednio na suficie doskonale prezentują się we wszelkiego rodzaju nowoczesnych wnętrzach. Salon, jadalnia, biuro czy gabinet to tylko niektóre przykłady pomieszczeń, w których tego typu alternatywa dla klasycznych, wiszących żyrandoli będzie świetnym wyborem.

Wybór plafonów LED w szczególności warto rozważyć w pomieszczeniach z obniżonym sufitem, w których nie ma zbyt wiele miejsca na pokaźnych rozmiarów oprawę. Oprócz dyskretnego, nowoczesnego wyglądu, plafon zapewni również odpowiednio szeroki kąt świecenia, dzięki czemu taka lampa zdecydowanie lepiej doświetli bardziej przestronne wnętrza.

Plafony do łazienek

Kolejnym pomieszczeniem, w którym energooszczędny, nowoczesny i funkcjonalny plafon LED zdaje egzamin z funkcjonalności, jest łazienka. Ze względu na panujący w niej mikroklimat i podwyższoną wilgotność, również tutaj warto zadbać o wybór wodoszczelnych opraw oświetleniowych. Dostępna w naszej ofercie gama rozwiązań pozwoli zaprojektować zarówno funkcjonalne oświetlenie sufitowe, jak i doświetlić lustro oraz ściany, tworząc w ten sposób unikatową atmosferę.

W jakich aranżacjach sprawdzi się plafon sufitowy LED?

Kolejną zaletą plafonów jest bez wątpienia ich uniwersalny charakter, który sprawia, że tego typu oprawy doskonale prezentują się w każdym wnętrzu. Bez względu na to, czy pomieszczenie urządzone jest stylu skandynawskim, zgodnie z duchem minimalistycznych, industrialnych aranżacji, czy w konwencji glamour, odpowiednio dobrana oprawa plafonowa świetnie wpisze się w każdą stylistykę.

Postaw na wsparcie ekspertów!

Nie wiesz, jak wybrać idealny plafon LED do swoich pomieszczeń? Skorzystaj z naszej porady! W każdej chwili możesz skontaktować się z nami na czacie, telefoniczne lub mailowo i poprosić o pomoc naszych ekspertów. Szybko i sprawnie pomożemy Ci w wyborze optymalnych rozwiązań, uwzględniając Twoje preferencje estetyczne, wymogi funkcjonalne oraz budżet.