Panele LED – uniwersalne rozwiązanie oświetleniowe

Panele LED, to energooszczędne źródła światła, które z powodzeniem wypierają świetlówkowe oprawy rastrowe. Zapewniają oszczędność zużycia energii elektrycznej sięgającą nawet do 70% w porównaniu do oświetlenia tradycyjnego. Montowane są tam, gdzie oprócz wysokiej efektywności liczy się funkcjonalność i nowoczesny wygląd. Panele LED wytwarzają przyjemne dla oka światło, przez to, że świecą równomiernie, całą swoją powierzchnią oraz dają idealnie rozproszone światło. Pomimo cienkiej konstrukcji, odpowiednio dobrane komponenty pozwalają na prawidłowe odprowadzenie ciepła, co znacząco wpływa na żywotność produktu, która sięga aż do 50 tysięcy godzin.

Panele LED – zastosowanie

Bardzo często miejscem przeznaczenia paneli ledowych są sufity podwieszane, dlatego też panele LED występują zazwyczaj w kształcie kwadratu lub prostokąta. Mogą być montowane natynkowo, podtynkowo, w sufitach modułowych lub zwieszane na linkach. Z uwagi na łatwość montażu, znajdują zastosowanie w dużych przestrzeniach: biurach, pomieszczeniach użytku publicznego, a nawet magazynach, czy halach produkcyjnych. W ostatnim czasie coraz częściej można je również zobaczyć we wnętrzach mieszkalnych tj. kuchnie, łazienki czy salony.

Panele LED – na co warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup

  • Skuteczność świetlna – to jeden z najważniejszych parametrów panelu LED. Jest to stosunek ilości pobieranej przez panel energii do mocy emitowanego strumienia świetlnego. Dobre panele LED posiadają skuteczność około 100 lm/W, a górna półka to obecnie produkty oferujące skuteczność ponad 120 lm/W. Należy pamiętać, że im wyższa skuteczność świetlna, tym mniej paneli będziemy potrzebowali na doświetlenie danego pomieszczenia.

Zobacz nasz panel LED o najwyższej skuteczności świetlnej aż 130 lm/W → Eero Plus

  • Współczynnik olśnienia (UGR) – to kolejny ważny parametr. Im wyższy wskaźnik UGR, tym większy blask od oprawy i zwiększony dyskomfort dla ludzkich oczu. Ma to szczególne znaczenie w miejscach pracy: przyjmuje się, że UGR powyżej 20 powoduje niedogodności związane z wykonywaniem pracy. Pracownik przy takim oświetleniu szybciej się męczy, jest rozdrażniony, a przez to mniej wydajny.

Zobacz nasz panel LED ze współczynnikiem UGR < 19 → Eero

  • Trwałość – nie mamy tutaj ma myśli wyłącznie gwarancji producenta. Ważną kwestią jest również to, jaki materiał odpowiada za równomierne rozproszenie światła w panelu. Często w tańszych wersjach stosowany jest polistyren, określany symbolem PS. Jego wadą jest to, że szybko żółknie, przez co zmienia barwę światła. Rekomendowanym przez nas materiałem jest stosowany w droższych panelach polimetakrylan metylu (PMMA), czyli tzw. szkło akrylowe lub plexiglas.

Zobacz nasz panel LED wykonany z wysokiej jakości materiału Alu i PMMA o wysokim stopniu pyło- i wodoszczelności → Eero Aqua

Decydując się na zakup paneli LED, warto postawić na najwyższej jakości produkt, ponieważ to wybór na długie lata. Sprawdź naszą ofertę paneli LED oraz dedykowanych do nich akcesoriów dostępną >>>TUTAJ<<<